’Aziralili’ Agnieszka Dirks

Wielokrotnie nagradzana artystka, ekspertka, prekursorka i kuratorka Sztuki Pozytywnej oraz Pozytywnych Przestrzeni. Życie jest fascynacją, pokazuje artystka w każdej ze swoich prac, które zawierają radość, przyjemność istnienia oraz dobrobyt mentalny i materialny.
Ukończyła ona studia artystyczne i ekonomiczne, aktualnie jest w trakcie przygotowywania swojego doktoratu z malarstwa. Aziralili kontynuowała pracę nad swoimi technikami malarskimi, rysowała, robiła collage i wystawiała swoje prace. Podróże sprzyjały poszerzaniu wiedzy oraz czerpaniu nowych inspiracji do tworzenia. Artystka skupiła się na Sztuce Pozytywnej inspirując się wynikami badań  psychoanalizy C.G. Junga, osiągnięciami Szkoły Bauhaus oraz fizyką kwantową. Prace Aziralili zawierają radość, przyjemność istnienia oraz powodzenie materialne dzięki czemu pomagają one kształtować atmosferę w miejscu, gdzie się znajdują, wzbogacając je i ułatwiając tworzenie Pozytywnych Przestrzeni.
Każdy szuka swojego sposobu na wyrażenie emocji, które są w nim, ujścia dla wyobraźni, która szaleje w głowie. Wykorzystujemy wszystkie nasze zmysły by pozwolić im zaistnieć.
Agnieszka widziała kształty, kolory, teksturę – gotowe obrazy. Kompozycje przenosiła na zewnątrz. Malowała gdzie się dało: na kartkach, na ścianach, na każdym skrawku wolnej przestrzeni. Czuła się wtedy szczęśliwa.
Ale rodzice nie widzieli jej w roli artystki. Chcieli by ich córka miała konkretny zawód, więc zamiast zostać studentką Akademii Sztuk Pięknych, Agnieszka poszła na ekonomię. Podczas studiów dużo rysowała i projektowała ubrania. We Wrocławiu gdzie studiowała poznała swojego przyszłego męża i dla niego po ukończeniu studiów wyprowadziła się do Niemiec.
To tam otworzyły się przed nią nowe możliwości i wróciła pasja do malowania.  Agnieszka zaczęła też uczyć się warsztatu. Pracowała nad technikami malarskimi, rysowała, robiła collage. Jej ekspresja szybko znalazła uznanie i zainteresowanie.  Pojawiły się pierwsze zaproszenia na wernisaże, a także pierwsi kolekcjonerzy sztuki.
Dziś jej prace oferują prestiżowe galerie sztuki online, m.in. Saatchi Art., Artsy.
Wtedy, na emigracji narodziła się Aziralili. Taki pseudonim artystyczny wybrała Agnieszka i tak chce być nazywana. Definiuje się jako artystkę, której pasją jest życie, a życiem – tworzenie.  – Przetwarzam emocje, przeżycia i idee w obrazy, które są też strukturalnym zapisem różnorodności wynikającej z powtarzania tych samych elementów we Wszechświecie – mówi o sobie.
Sztuka Aziralili cieszy się uznaniem nie tylko tych, którzy posiadają jej obrazy czy kolaże, ale też środowiska artystycznego i krytyków sztuki. Na swoim koncie artystka ma m.in. Anglo-Italian Academy of Art Oxford Alumni, nagroda za malarstwo,  dwukrotnie Nagrodę European Confederation od Art Critics, Chianciano International Art Award, czy MAMAG Modern Art Prize.
Prace Aziralili posiadają liczni  prywatni kolekcjonerzy sztuki na całym świecie. Wystawiane są też w muzeach oraz renomowanych galeriach sztuki, dotychczas głównie zagranicznych, m.in. we  Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii a także w USA i Kanadzie.
Artystka zawsze spotykała się z ogromnym zainteresowaniem i poznawała niezwykle pozytywne osoby, które miały wielki wpływ na jej dalszy rozwój. W 2016 roku wzięła udział w wystawie, której kuratorem był Jose Van Roy Dali, syn wybitnego surrealisty, Salvadora Dali. Jose sam jest artystą, który-  choć w cieniu wielkiego ojca-  tworzy sztukę cieszącą się wielkim uznaniem. Wzajemna sympatia zaowocowała zaproszeniem na kolejny wernisaż.
Jose rekomendował też Aziralili do pracy nad międzynarodowym projektem „We are Solely in Idea of Peace”, obejmującym 50 krajów. Jego celem jest propagowanie idei pokoju oraz przypomnienie jego ogromnej wartości dorosłym a także edukacja młodego pokolenia. Pomysłodawcą inicjatywy jest wenezuelski artysta Miguel Pinero, a kuratorem i operatorem logistycznym Vedat Calik. W 2018 roku Aziralili została koordynatorką i kuratorką tego projektu w Polsce. Zorganizowała spektakularne wydarzenie w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu – mieście, z którym jest związana od 10 lat.
W jej pracy ważne jest to, co łączy się, kojarzy z pozytywnymi emocjami, pozytywnym przekazem. Aziralili chce by wszystko, co robi dawało nie tylko jej, ale przede wszystkim odbiorcy radość, przyjemność istnienia oraz powodzenie materialne. Ona chce kształtować i wyobraźnię, i przestrzenie. Dlatego zainteresowała się koncepcją zdrowego budownictwa – dziedziną, która na świecie jest bardzo popularna, a jej korzenie można znaleźć w starohinduskich księgach wedyjskich.
Zainteresowanie to pojawiło się naturalnie. Kiedyś artystka doradzała, który obraz dla kogo, gdzie go najlepiej umiejscowić. Wiązało się to nie tylko z ulokowaniem obrazu na konkretnej ścianie, ale też przearanżowaniem przestrzeni wokół.  Aziralili zwróciła wówczas uwagę na to, że wszystko, co nas otacza  wpływa na siebie nawzajem i na przebywające tam osoby. Uznała, że skoro jej obrazy mogą kreować odczucia i działania ludzi, można to również osiągnąć w skali całego pomieszczenia lub budynku. Artystka opracowała autorską koncepcję 12 WyznacznikówTM, która pozwala wyeliminować najbardziej szkodliwe czynniki, zapewniając wiele korzyści właścicielom i użytkownikom  nieruchomości. Aziralili zajmuje się dziś profesjonalnym audytem budynków. Na swoim koncie ma m.in. audyt pięciogwiazdkowego hotelu Double Tree by Hilton zlokalizowanego we wrocławskim OVO.
Sztuka Aziralili to strukturalnie zróżnicowane powtórzenia tych samych elementów. Ich zasady i prawa natury zapisane w naszej podświadomości prowadzą nas. To one decydują co uznajemy za atrakcyjne i pożądane. Jej prace wystawiane są w Muzeach Sztuki, renomowanych Galeriach Sztuki oraz przez prywatnych kolekcjonerów sztuki na całym świecie.
AZIRALILI jako prekursorka tworzy i propaguje rodzaj sztuki, który wpływa na oglądających oraz kształtuje i wzbogaca przestrzenie w swoim otoczeniu. W każdą pracę autorka wkomponowuje pozytywny przekaz.
Dzięki wprowadzeniu Sztuki Pozytywnej™  można  dowolnie kształtować  atmosferę otoczenia i odczucia jednostek.
Inspiracją dla AZIRALILI do tworzenia aktywnych obrazów były uwieńczone sukcesem prace  Carla Gustava Junga – twórcy psychoanalizy oraz fizyka kwantowa. Wszyscy jesteśmy wzrokowcami! Jak ustalili współcześni naukowcy, już po dwunastu milisekundach każdy widziany przez oko obraz utrwala się w podświadomości. Ale już sto lat temu do tego wniosku doszedł C.G. Jung! Pracował z obrazami, ponieważ wiedział, że podświadomość ma ogromny wpływ na nasze życie. W zależności od celu jaki chce się osiągnąć, Sztuka Pozytywna™  może wzmacniać preferowane, dotychczasowe  sposoby zachowań lub inicjować zupełnie nowe doznania.
Na przykład obraz pod tytułem  „EINSTEIN”  buduje bardzo pozytywny, radosny klimat, zachęca do cieszenia się życiem. Oprócz ogólnego wpływu, obraz  „EINSTEIN” autorstwa AZIRALILI  niesie jeszcze konkretne elementy dla mężczyzn : radość życia, zadowolenie, odwaga.  Dla kobiet jest to intencja bycia niezwyciężoną.
Prace artystki posiadają ogromne walory artystyczne, estetyczne, inwestycyjne  oraz intencyjne – wpływające na otoczenie, w którym się znajdują.
Zarówno obraz oryginalny, jak i  wysokiej klasy reprodukcja autorska lub Limitowana Edycja, mają  te same właściwości intencyjne.
Dostępne prace w galerii
       Archiwum 

 

 

ART OF POLAND