Anna Maria Majkutewicz
Malarstwo intuicyjne pojawiło się życiu artystki niedawno, ale odmieniło jej życie o 180 stopni.
Dzięki udziałowi w warsztatach malarstwa intuicyjnego VEDIC ART artystka weszła do świata kreacji i tworzenia niesamowitych obrazów przepełnionych emocjami, energią, mnogością form i kolorów.
W malarstwie intuicyjnym dla artystki nie ważna jest sama technika, a farby i płótno to narzędzia wyrazu i ekspresji. Natomiast sama kreacja wypływa z serca i duszy. W tym procesie wsłuchanie się w intuicyjne przekazy jest kluczowe, aby dotrzeć do esencji własnej kreacji, pozbawionej interpretacji, oceny i krytyki.
Zrzucając wpływ wszelkich przekonań, lęku przed oceną czy obaw, że „nie potrafię” artystka dotarła do wewnętrznych pokładów nieograniczonych możliwości wyrażania siebie.
Technika malowania: farbami akrylowymi korzystając z różnych technik i sposobów ich nakładania. Najczęściej jest to metoda prób i błędów. “Tak naprawdę cała wiedza jest w nas, wystarczy pozwolić jej się objawić”.
Część obrazów artystka maluje metodą „pouringu” czyli wylewania rozwodnionych farb na płótno. To bardzo lekka technika dająca niewiarygodne efekty połączeń kolorystycznych i łagodnych, płynnych kształtów. Na wielu obrazach ważna rolę odgrywa struktura, dająca głębię oraz ruch budujący dynamikę obrazu.
Używając złoceń i kontrastowych zestawów barw zwiększam ekspresję prac, a nieodłączny przyjaciel obrazów „światło” w magiczny sposób wydobywa z nich energię jaką mam intencję przekazać.
Artystyczny projekt „Mapa kreacji” rozpoczyna cykl warsztatów malarstwa intuicyjnego Vedic Art poświęconych uwalnianiu wewnętrznej kreacji.
Jako dyplomowany nauczyciel mający uprawnienia do prowadzenia kursów Vedic Art. I stopnia, przeprowadza uczestników warsztatów przez proces intuicyjnego tworzenia i niczym nieograniczonej kreacji własnego życia.
Wystawy:
– Międzynarodowa wystawa DE-CRYPTICART 12-18 stycznia 2023 Mediolan
– Indywidualna wystawa “Mapa Kreacji” 03-27 marca 2022, Galeria Impuls w Podkowie Leśnej
– Indywidualna wystawa “Emocje w kolorze” 12 listopada-8 grudnia 2022, Galeria Impuls w Podkowie Leśnej
Prace dostępne w galerii
ART OF POLAND