Urodził się w Warszawie w 1973 roku. Od młodych lat interesował się sztuką i muzyką. Ukończył Technikum Poligraficzne w Warszawie przy ulicy Stawki na dziale najbardziej „artystycznym” w tej szkole, czyli retusz ręczny i fotografia reprodukcyjna. To dało mu solidną podstawę o kolorach i świetle. Natomiast generalnie jest samoukiem zarówno w muzyce jak i malarstwie czy sztuce tatuażu. Artur wydał ponad 30 albumów muzycznych na których brał udział jako perkusista i zapraszany gościnnie muzyk na płytach takich zespołów jak chociażby Riverside, Komety czy solowy album klawiszowca Riverside Michała Łapaja z którym w 2022 otrzymali nominację do Fryderyków – najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce. Zespoły z którymi gra i grał ( Annalist, Soulburners, Inside Again czy projekt z przyjaciółmi „Music Inspired by” – Tarot, Zodiac, Alchemy) występowały z najwybitniejszymi artystami rockowymi światowego formatu na największych scenach w Polsce. Klientami tatuażu były osoby z pierwszych stron gazet zarówno ze świata sportu, mody i sztuki. Jest autorem książki „Wiersze Rzeczne i Dorzeczne” z wierszami dla dzieci do których ilustracje wykonała żona Aneta.
Jest również autorem projektu pierwszej koszulki i znaczka dla Hard Rock Cafe Warsaw, gdzie wygrał jego projekt z pałacem kultury w kształcie gitary.
Malarstwem na poważnie zajął się w 2018 roku. Pomogły lata doświadczeń nabyte przez ponad 20 lat w sztuce tatuażu czyli wiedza o różnorodności form i kompozycji, wszechstronność, technika, cierpliwość, detal a przede wszystkim niesłychana wrażliwość jaka jest potrzebna w komunikowaniu się z odbiorcą sztuki.
Malarstwo oscyluje w mrocznych wizjach na granicy życia i śmierci ocieplanym przez szeroką gamę barw podsycaną kontrastami świetlnymi. Wśród ulubionych malarzy Artur wymienia Salvadora Dali, H.R. Gigera, Zdzisława Beksińskiego oraz Arnolda Bocklina czy Hieronima Boscha. Artur preferuje malarstwo akrylowe, ale nie brak również prac olejnych oraz pastelowych. Tworzy również grafiki i karykatury.
Artur Szolc mieszka w Warszawie wraz z żoną i trójką dzieci.
Przywiązanie do rodzinnego miasta zaowocowało również serią obrazów pastelowych nocnej Warszawy, z których część zrobiona została z myślą o okładce albumu zespołu Inside Again „Nightmode” na którym grał na perkusji. Malowanie rodzinnego miasta nocą sprawia mu niebywałą radośc i podkreśla przywiązanie do Warszawy. Aktualnie przygotowuje kolejny album z muzyką projektu „Music Inspired By” gdzie oprócz gry na perkusji i instrumentach perkusyjnych zajął się całą szatą graficzną albumu. W planach ma serię koncertów i wystaw gdzie zawsze chętnie spotyka się i rozmawia z ludźmi otwartymi i zainteresowanymi jego sztuką.