Dominika Paczkowska
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia ukończyła na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego z tytułem licencjata z grafiki oraz magistra sztuki z malarstwa w pracowni prof. A. Nikla i prof. M. Pokrywki. Jest członkiem ZPAP o/Kraków oraz członkiem Pomorskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich o/Ustka.
Nagrody i wyróżnienia: Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej otrzymała Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrodę burmistrza Foieni (Rumunia) za obraz “Dom”. W 2019 r. od maja do lipca była Artystą Rezydentem w Mandelieu-la Napoule – Cannes (Francja) gdzie w Galerii de I`Espace Leonard de Vinci miała indywidualną wystawę. Otrzymała wyróżnienie w konkursie akwareli „Ściana wschodnia” w Rzeszowie. W latach 2010-2013 otrzymała Stypendium Rektorskie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Pracuje w dziedzinie: malarstwo, grafika, witraż monumentalnym. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie jako projektant w dziedzinie grafiki użytkowej, kuratora sztuki, komisarza międzynarodowych plenerów malarskich oraz organizatora sympozjów malarskich.
W malarstwie posługuje się głównie techniką: olejną ale również akrylową i akwarelową. Artystka posiada bogaty warsztat malarski, główną jej fascynacją jest człowiek w odniesieniu do sfery duchowości, emocji, egzystencji. Dzięki intensywnemu odczuwaniu rzeczywistości artystka posiada umiejętność przenikliwej jej interpretacji, malarstwo pozwala jej zmieniać perspektywę widzenia, by stanąć w obronie takich wartości jak dobro i piękno.
Do 2022 roku miała 38 wystaw indywidualnych w muzeach i galeriach sztuki w Polsce (min BWA Nowy Targ, w Muzeach i Galeriach Sztuki), jak również: Słowacji (mni. w Muzeum – Sabinov, w Centrum Kultury – Barbejov), Chorwacji (Galeria Lisanj Park – Novi Vinodolski), Serbii (Salon Mali Likovni – Novi Sad), Francji (Cannes), Holandii (Biblioteka Polska – Amsterdam).
Brała udział w 125 wystawach zbiorowych, w tym 75 poplenerowych w Polsce jak również: na Ukrainie (Tatariv, Szajan), w Rumunii (Foieni, Carei), Macedonii (Kriva Palanka, Ochryd), Słowacji (Koszyce, Michalovce, Debrad, Preszów) Węgrzech (Miszkolc, Thifany), Serbii (Novi Sad), Czarnogórze (Igalo, Novi Herceg), Grecji (Syros), Francji (Esparron de Verdon, Riez).
Prace dostępne w galerii