Elena Zhenatova
Jest multimiędzynarodową artystką, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat mieszkała w trzech krajach. Od najmłodszych lat pasję pasji do rysowania we wszystkich jego formach. Elena jest samoukiem, wieloaspektową i zaradną artystką, która wykorzystuje szeroką gamę technik i materiałów, tworząc dzieła sztuki w różnych rozmiarach i formach. Jej zawód artystyczny pozwolił również wyrazić swój sposób myślenia, a także podróżować po całym świecie, aby dzielić się własnymi pomysłami, uwagami i “światowymi uczuciami” z innymi.
Wszechstronność zdolności artystycznych Eleny można również znaleźć w jej “wolności artystycznej”. Inspiracji poszukuje w obserwacji natury, ludzkiego ciała, zwierząt, krajobrazów i konstrukcji miejskich. Fascynuje się emocjami i ludzką energią i uwielbia przedstawiać je w różnych stylach: ekspresjonizmie, realizmie, a także w abstrakcyjnym stylu figuratywnym. Elena jest również współczesną portrecistką, która stara się uchwycić wrażliwość ludzi i emocje, które ludzie próbują ukryć przed innymi.
Elena Zhenatova mówi: “Sztuka jest najlepszym sposobem wyrażania siebie i moich uczuć, więc malowanie jest moim stylem życia. To sposób na zgubienie się i tławienie w pięknym chaosie wokół nas i wewnątrz mnie. Sztuka to także sposób, w jaki zostawiam za sobą pewne emocje. Jednak nadal szukam własnego stylu, pomimo cieszenia się procesem pracy nad każdym moim dziełem sztuki. “
Dostępne prace w galerii
Archiwum 

 

ART OF POLAND