Najbliższa aukcja już 15.09.2024 ➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

Najbliższa aukcja już 15.09.2024
➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

GRAŻYNA JEŻAK

Grażyna Jeżak
Współczesna przedstawicielka surrealizmu. Polska artystka urodzona 9 września 1958, .Umysł ścisły, z duszą artysty. Pełna pasji i namiętności, którą przelewa na swoje płótna. Mieszka i tworzy w Ustanowie, uroczej podwarszawskiej miejscowości, gdzie czas płynie inaczej…. dzięki czemu może kreować swoje wizje malarskie. Jak sama mówi o własnej twórczości “Każdy mój obraz to opowieść. Malując, wyrażam siebie – swoje emocje, sny, wizje. Pracując zatracam się w świecie, który opowiadam”.
W obrazach jakie tworzy, ukazuje swój własny świat, często z pogranicza jawy i snu, od czystego realizmu, poprzez realizm magiczny do surrealistycznej fantazji. Jej erotyki, bez obscenicznej wulgarności porywają widza. Warte uwagi są postaci kobiet w surrealistycznym świecie w towarzystwie symbolicznych ryb.
Prywatnie kocha zwierzęta, swego męża oraz malarstwo, któremu poświęca każdą wolną chwile. Jej twórczość to dowód na to, że warto marzyć…Jej prace znajdują się w zbiorach polskich, włoskich, szwajcarskich, duńskich kolekcjonerów jak również na ścianach wielbicieli młodej sztuki w USA.

Prace dostępne w galerii
Archiwum