Najbliższa aukcja już 15.09.2024 ➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

Najbliższa aukcja już 15.09.2024
➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

JULIA HABRAT

Julia Habrat urodzona w 1997 roku, w Krakowie.
Ukończyła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na kierunku Rysunek i Malarstwo. Inspiracją do prac malarskich jest jej niestabilne życie emocjonalne. W swoich pracach, wykonanych farbami olejnymi, nieraz połączonymi z żywicą, klejem kostnym i innymi mediami stara się pokazać cielesność i organiczność tkanki.
Autorka nazywa je “abstrakcją organiczną”, która ma nadawać odbiorcy uczucie jakby oglądał siebie samego pod mikroskopem.
Przy użyciu ciemnych kolorów chce pokazać również swoje emocje, próbuje wywołać uczucie niepewności lub zmusić odbiorcę do przystania i zastanowienia się nad ich znaczeniem.
Autorka nie nazywa swoich prac tytułami, ponieważ nie chce nasuwać odbiorcy co praca ma przedstawiać, szczególnie, że sama często nie wie jak mogłaby i tak to wytłumaczyć. Dla autorki najważniejszy jest akt tworzenia i próba odzwierciedlenia swoich odczuć, a nie “ładny tytuł”.
Najważniejsze wystawy artystki:
2019
“TRIO- prezentacje pracowni”, Galeria KMWT Zbrojownia Sztuki, Gdańsk, Julia zaprezentowała swoja pracę w wsytawie zbiorowej w ramach pokazania prac studentów oraz profesorów.
“Kontrasty” oraz “Kontrasty Do Kwadratu”- Poznań, prezentacja swoich prac w ramach kolaboracji z Malarskim Kołem Studenckim “Kwadrat Malarski”. Wystawa miała miała na celu zjednoczenie studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i pokazanie ich prac.
“Korelacje” w ramach Art Week’u. Udział w wystawie grupowej organizowanej przez Uniwersytet Artystyczny w Ramach Art Week’u w Poznaniu, mającej na celu pokazanie prac wybranych studentów.
“Dwie Generacje. Jedna Wystawa”. Wystawa miała miejsce w Galerii Lipowa 3, w Krakowie.
Julia wraz z swoim tatą- Maciejem Habrat, zaprezentowała rzeźby szklane, które tego samego roku można było zobaczyć podczas Jazz Art Fashion Festival w Katowicach.
2020
Indywidualna wystawa dyplomowa „ Subiektywny portret kobiecości” w Galeria Szewska 16, Poznań. Wystawa obejmowała pokazanie wybranych prac malarskich o tematyce poszukiwania siebie jako kiebiety oraz rozpatrzania problematyki z akceptacją cielesności autorki.
2021
Indywidualna wystawa “Julia Habrat- Malarstwo”. Wystawa odbyła się w kolaboracji z Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Wystawa miała miejsce w Wieży Farnej .
Prace dostępne w galerii