Najbliższa aukcja już 15.09.2024 ➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

Najbliższa aukcja już 15.09.2024
➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

MICHAŁ OSTANIEWICZ

Michał Ostaniewicz
Architekt, projektant wnętrz, projektant form przemysłowych i grafiki wydawniczej, rysownik, artysta malarz. Wykształcenie zdobywał na

Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej , gdzie uzyskał dyplom magisterski mając już status twórcy w zakresie sztuk plastycznych w tym malarstwa, grafiki użytkowej i projektowania form przemysłowych.
Zakres twórczości Michała Ostaniewicza jest niezwykle szeroki. Jednak rysunek i malarstwo jest dziedziną wiodącą. Artysta dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiada niezwykle bogaty i różnorodny warsztat pracy. Od zestawianych w rozmaitych kombinacjach giloszy i ornamentów z cechami uporządkowania i konsekwencji w cyklu niezwykłych „róż wiatrów” , przez osobiste interpretacje architektoniczne prowadzące w kierunku abstrakcji geometrycznych z ukrytą treścią w tle do jakby naturalistycznych , lecz pozbawionych planów i perspektywy malarskiej , uproszczonych w kształtach i formie , spłaszczonych elementów martwej natury.
Od ponad 40 lat wypełnia swoimi dziełami prywatne wnętrza kolekcjonerów, bierze udział w wielu wystawach, aukcjach sztuki , zdobywa nagrody i uznania. Należy do Koła PLENER przy OW SARP oraz do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików .
Dostępne prace w galerii