PIOTR GAŁĄZKA

Piotr Gałązka
Rysował i malował od najmłodszych lat skupiając się wtedy na rysunku w ołówku i piórkiem.
W czasie swojej edukacji szkolnej malował z różną intensywnością, aż w 2003 roku zaczął uczęszczać do pracowni plastycznej “Reja17” we Wrocławiu, gdzie pod okiem dr Grzegorza Bednarza do dziś doskonali swoje talenty i rozwija swoją twórczość. W międzyczasie uczęszczał też na prywatne lekcje dotyczące rysunków postaci.
Aktualną jakość swoich obrazów zawdzięcza jedynie swojej ciężkiej pracy i twórczości. Ciągle pasjonuje go precyzyjny rysunek w ołówku i piórku. Swoje prace zarówno malarskiej jak i rysunkowe cechuje hiperrealistyczne podejście do tematu. Szczególne miejsce w jego działalności artystycznej zajmuje portret. Ta zdolność nie tyle wynika z nabytej wiedzy, co jest immanentną częścią jego artystycznej postawy i talentu.
Praca z modelem i portretowanie ludzi sprawia mu zawsze wielką radość, a potem także obopólne zadowolenie z dzieła.
Szkicuje i maluje bez przerwy, nawet będąc w drodze. Aktualnie w zaciszu pracowni artystycznej – z dala od realistycznych plenerów maluje swoje wizje z gatunku fantastyki. Są to długodystansowe zadania wymagające od niego precyzji, skupienia i popisu warsztatowego. Pomysły czerpie najczęściej z otaczającej go rzeczywistości, ale niektóre z nich sam nie wie skąd powstają. Po prostu przychodzi pomysł i go realizuje. Wielką satysfakcję przynosi mu skończona praca i radość – podejmowanie nowych koncepcji i realizacji.
Jak zapewne każdy artysta cieszy się, kiedy widzi uznanie w oczach oglądających jego twórczość.