Niedostępne

TAMARA DE LEMPICKA – FEMME E LA COLOMBE, edycja 5szt

https://onebid.pl/pl/auction/-/5056

Tytuł: FEMME E LA COLOMBE
Wymiary: 43 x 33 cm
Technika: serigrafia, papier, limitowany nakład 5 egz.
Sygnatura: sucha pieczęć autorska

Certyfikat autentyczności potwierdzony przez córkę artystki Kizzette de Lempicka, oprawiona

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Add to Compare
Kategorie: , , , , Tag: Product ID: 12568

Opis

Tamara de Lempicka (1898 – 1980) – polska malarka epoki art déco.
Studiowała w Paryżu w Academie Ranson pod kierunkiem M. Denisa i A. Lothe`a. Wystawiała w kraju i na paryskich Salonach. Malowała portrety, akty, martwe natury. Uznana za klasyka stylu art deco w malarstwie. Postkubistyczna maniera, ostre kolory, precyzja detalu i wykończenia, manieryczne ujęcie tematu – to cechy charakterystyczne malarstwa artystki. W 1939 opuściła Europę. Zainteresowanie jej twórczością przeżywa renesans. Obrazy jej uzyskują wysokie ceny na światowych aukcjach.
Prace dostępne w galerii

Kontakt
724 277 888
info@artofpoland.pl
ART OF POLAND © 2021. All Rights Reserved | Wykonanie Arlek.pl
ART OF POLAND