Sudheir Kumar
Fotograf mieszkającym w Warszawie. Pod kreatywną tożsamością kumarfotograf, jego twórczość zawiera unikalny styl, który łączy indyjskie pojęcie „deep” dziewictwo i dzika emancypacja zmysłowości Nowego Świata. Urodzony i wychowany w Indiach. Artysta ukończył liceum i zaczął tworzyć sztukę. Jest samoukiem z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, jego portfolio obejmuje modę fitness, portrety artystyczne, nagie gatunki fotografii, które Kumar wcześniej tworzył w Bollywood. Dodatkowo jego kwalifikacje dały mu możliwość pracy z modelami, tancerzami i aktorami z całego świata. Tworzy nagie fotografie, które podkreślają piękno ludzka forma. Jego twórczość fotograficzna nasyca ich własną kulturą i podkreśla nagość jako sztukę, zamiast motywu seksualnego. Prace unikają uchwycenia nagich form, jako czegoś wulgarnego. Główną inspiracją w jego twórczości jest połączenie jego kultury indyjskiej i europejskiej rzeczywistości, w której obecnie żyje. Dodatkowo wykorzystuje własne wspomnienia z dorastania w Indiach i życia w Europa jako osoba dorosła, aby informować o swoich koncepcjach.
Poprzez swoje obrazy stara się ukazać różnice między kulturami Wschodu i Zachodu. Często zestawia ze sobą te dwa bardzo różne i nawet zderzających się pomysłów w jego kompozycjach. Oprócz własnego życia, przygląda się też innym mistrzom fotografii pomysłów i inspiracji. Artysta jest zainteresowany stworzeniem idealnej koncepcji w swoich zdjęciach. Widzialne emocje i ukryte uczucia zajmują centralne miejsce na zdjęciach artysty. Ponadto dąży do równowagi tego, co widoczne i tego, co ukryte. Tak proste, jak tylko może być obraz, może się jeszcze rozwinąć w coś niezwykłego. Sztuka ta przedstawia związek między modelem, fotografem i widzem. Poprzez swoje fotografie koncentruje się na tworzeniu narracji i opowiadania widzowi historii Wschodu i Zachodu.
Artysta 20 czerwca 2019 wziął udział w wystawie „TO JEST POŻĄDANIE SZTUKI Provocateur Galeria i STRUCK Contemporary” w Toronto.
Prace dostępne w galerii
ART OF POLAND