Svetlana Petrosyan
Urodzona 28 stycznia 1980 r. Prace z gatunku surrealizmu, abstrakcjonizmu, realizmu i malarstwa wnętrz, głównie prace olejne, akrylowe, rzadko łóżkowe. Talent artystyczny przejawiał się od dzieciństwa, odziedziczony po ojcu.
Studiowała w ośrodku szkoleniowym „Projektowanie – projektantka mody i sztuki piękne i użytkowe”.  W 2018 roku weszła w krąg artystów i została członkiem związku „Brzeska Międzyrejonowa Organizacja Mistrzów Sztuk Pięknych, Sztuki i Rzemiosła”.
Od 2019 r. zastępca dyrektora artystycznego „Związku Artystów i Mistrzów” instytucji upowszechniania sztuki ludowej „Centrum BelCulture”.
W 2020 roku została mianowana dyrektorem artystycznym CPA ds. Bezpieczeństwa Demograficznego Białoruskiego Stowarzyszenia Ludzi Twórczych.
2021 dołączył do klubu miejskiego „Dziedzictwo” w Brześciu.
W kreatywnym bagażu ponad 30 różnych wystaw i projektów. Uczestniczył w międzynarodowym projekcie europejskim na „Exhibition-Fair” w Brukseli, otrzymał certyfikat.  W międzynarodowym konkursie „Millennium” otrzymała dyplom laureata II stopnia.  Na międzynarodowym wielogatunkowym festiwalu „Belovezhskaya Zorka” otrzymała dyplom laureatki I stopnia. Obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Europie i Chinach.
Prace dostępne w galerii

 

ART OF POLAND