Waldemar Jagliński
Jako rysownik i malarz debiutował w Pile w 1998 roku w grupie artystycznej AZYL. Już wówczas przejawiał skłonności do tworzenia fantastyki ( zdeformowane, bezlistne drzewa, atmosfera tajemniczości, nuta poetycka). Podstawowym narzędziem był dla niego ołówek i takim zresztą pozostał, chociaż pędzlem posługuje się niemal tak samo często.
W latach 1998 – 2019 uczestniczył w zbiorowych oraz indywidualnych wystawach wielkopolskich. Jego prace nierzadko nawiązywały do przemyśleń pisarskich ukazując wyimaginowane światy. Przykładem mogą być nikony oraz rocamele – zwierzęta fantastyczne z jego prób literackich.
Ważnym etapem twórczości stały się dla niego pojazdy latające. Tu nastąpiły kolejne próby deformacji przedmiotu i postawienia go w umownym roku zerowym z bagażem przyszłości oraz przeszłości. Mowa o cyklu HYBRYDIA albo STATKI, który powstawał od 2015 roku. Autor stara się w nim ukazać rozmaite aspekty życia akcentując elementy przeciwstawne albo oddalone w czasie ( deski i metal, natura i technologia).
Ponadto portrecista oraz ilustrator. Przedstawienia m.in. poety i pisarza Tadeusza Wyrwa- Krzyżańskiego i Jana Kaspra oraz ilustracje do pilskiego tomiku wierszy pt. STAN NIEWAŻKOŚCI i do antologii ZDERZENIE wypromowanej przez Zuzannę Przeworską w 2016 roku. Ilustrator prasowy – okładka do periodyku AKANT z 2020 roku przedstawiająca jego rysunek zatytułowany PARTIAL oraz okładka do kwartalnika YPSILON z obrazem autora zatytułowanym STATEK V. Ponadto ilustracje wewnętrzne do pisma AKANT obrazujące rozmaite aspekty literackie.
Prace dostępne w galerii
Archiwum 
Kontakt
724 277 888
info@artofpoland.pl
ART OF POLAND © 2021. All Rights Reserved | Wykonanie Arlek.pl
ART OF POLAND