Najbliższa aukcja już 15.09.2024 ➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

Najbliższa aukcja już 15.09.2024
➡︎ KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO ONEBID

PAWEŁ BIENKIEWICZ

Paweł Bienkiewicz

Urodził się w Polsce w 1962 r. Tworzy prace abstrakcyjne. Są to obrazy analogowe – malowane na papierze lub płótnie, oraz prace cyfrowe. Fascynują go wszelkie zagadnienia, które definiują nasze istnienie we wszechświecie, zarówno materialne jak i mentalne. W jego pracach pojawiają się motywy przestrzeni, przejść między wymiarowych, falowania, wibracji, przemiany energii i materii, kontrastu światła z cieniem, tonalnej gry kolorów, symboli.

W swoich obrazach stara się uchwycić piękno chwilowych stanów materii i jej zmian. To swoista fotografia tego co może umknąć naszej uwadze i więcej się nie powtórzy lub trwa, wciąż niewidzialne ale z natury prawdziwe i realne. W pracach analogowych naśladuje naturę, odkształca płótno przed pomalowaniem, maluje chwilową deformację i następnie powraca do postaci płaszczyzny, tworzącej obraz gotowy do oprawienia.

W pracach cyfrowych konsekwentnie rozwija swoją autorską technikę, którą nazywa HYBRID PAINTINGIEM. W technice tej często najpierw powstaje obraz malowany na płótnie. Stanowi on matrycę do dalszego procesu twórczego, opartego o kolaż fotograficzny i digital painting. Efektem jest dzieło cyfrowe, które nie jest dosłowną fotografią matrycy lecz zmodyfikowaną cyfrowo alternatywą. Autor chce w ten sposób stworzyć odniesienie do możliwości funkcjonowania każdego aspektu naszej rzeczywistości w innych, równoległych wszechświatach. Tak powstałe prace są gotowe do publikacji w formie pliku lub wydruku w jakości archiwalnej w edycjach limitowanych. Wykorzystane matryce stają się jednostkowymi dziełami sztuki lub podlegają dalszym modyfikacjom.

Jego mistrzami są: H.R. Giger, Victor Vasarely, Zdzisław Beksiński. Paweł Bienkiewicz w swoich pracach posługuje się pseudonimem “pablo”, ubranym w eliptyczny logotyp.

Przesłanie: porzućmy ograniczenia i zacznijmy wspólną podróż w nieznane.

          

Prace dostępne w galerii